Szkolenie serwisowe TOKO 04.11.23

(2023-10-14)

To już 25. rok naszych szkoleń serwisowych w Polsce pod patronatem światowego lidera w tej branży – szwajcarskiej firmy TOKO®. więcej »

TRIPLE X

(2021-12-03)

Nowa generacja smarów więcej »

REWOLUCJI ciąg dalszy !

(2020-10-11)

W 2020 weszły w życie (zapowiadane już od 2009 roku) dyrektywy Komisji Europejskiej więcej »

Elephant Pro-Sport Sp.J.

ul. Tenisowa 18

53-033 Wrocław

Tel: +48 609 299 252

       +48 71 372 30 73

office@elephant.pl


2013-06-06

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

Zapraszamy na imprezę organizowaną przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Jako jeden z partnerów - marka One Way - będziemy mieli w miejscu imprezy stoisko - na które serdecznie zapraszamy :)

 

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta

SKĄD POMYSŁ ...

Pomysł organizacji Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking zrodził się po sukcesie osiągniętym przez naszych zawodników w 2010 roku. Najpierw w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Złotoryi dwukrotnie (zarówno na dystansie 5 i 10 km) na najwyższym stopniu podium uplasowała się Krystyna Olejniczak-Ciukszo. W swojej kategorii wiekowej zdeklasowała rywalki. W nagrodę otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i wyjechała na Mistrzostwa Świata do Austrii. Wraz z nią do Bleiburga udał się Marcin Spitalniak, który wspólnie z kolegami zdobył tytuł drużynowego Mistrza Świata. Sukcesy zawodników zostały zauważone przez władze Wrocławia, najpierw w listopadzie 2010 nagrodził nordic walkerów i działaczy Stowarzyszenia - Prezydent Rafał Dutkiewicz. Nawiązana w czasie spotkania rozmowa dotycząca rozwoju nordic walking we Wrocławiu zaowocowała pomysłem organizacji zawodów.

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zostało założone w 2005 r. i działa przede wszystkim na terenie Wrocławia. Od momentu powstania promuje sport wśród mieszkańców, zachęca do aktywnego stylu życia, ale także mocno wspiera integrację i przełamywanie barier społecznych.

W ramach Stowarzyszenia działają różne grupy aktywności. Wśród nich jest istniejąca od 2008 roku sekcja Nordic Walking FAN Team, która zrzesza fanów nordyckiego chodu. W ramach sekcji organizowane są spacery, wycieczki
i wiele akcji promujących tę formę ruchu. W dotychczas zorganizowanych zajęciach wzięło udział już ponad 1000 osób.

W 2013 roku zwyciężyliśmy w plebiscycie organizowanym przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski "zDolne NGO" na najlepszą organizację działającą na rzecz seniorów.

POPRZEDNIE EDYCJE

Poprzednie edycje organizowane były na ternie Parku Kozanowskiego wzięło w nich odpowiednio blisko 275 i ponad 300 uczestników. Startowali nie tylko mieszkańcy miast, ale również wiele osób przyjezdnych z całej polski. Zeszłoroczne zawody były najsilniej obsadzonymi zawodami w Polsce przyjechała cała elita polskich zawodników z medalistami Mistrzostw Świata na czele.

Widać olbrzymi rozwój nordic walking czemu mają służyć zawody oraz dużą ilość organizowanych zawodów. Mistrzostwa Wrocławia na pewno zaliczają się do czołówki imprez w Polsce.

 

TERMIN: 15 czerwca 2013 r

INFORMACJE: www.mistrzostwawroclawia.pl

ATRAKCJE i IMPREZY TOWARZYSZĄCE W CZASIE ZAWODÓW:

  • marsz przedszkolaka - 100-u przedszkolaków na 100-lecie Hali Stulecia

bezpłatny udział dla dzieci do lat 6, na trasie 500m (wokół pergoli), każde dziecko otrzymuje pamiątkową koszulkę, medal i posiłek regeneracyjny

  • gość specjalny - Tomek Bednarek rekordzista programu "Jaka to melodia"

będzie zachęcał do wspólnej zabawy i rywalizacji na odgadywanie piosenek, najlepsi będą mogli zmierzyć się z Mistrzem w finałowej rywalizacji z nagrodami

  • pokaz udzielania pierwszej pomocy

jak co roku przed wakacjami będziemy przygotowywali pokaz udzielania pierwszej pomocy, będziemy mówili jak należy się zachować i co robić w sytuacjach zagrożenia

  • wspólna rozgrzewka z Wicemistrzem Świata - Bartkiem Skowronem
  • niezapomniane atrakcje i możliwość dopingu najlepszym zawodnikom na świecie
  • konkursy z nagrodami, pokazy na scenie, muzyka oraz strefa dla dzieci

 Galeria / MWNW 2013

2008 © Copyright Elephant Pro-Sport. All rights reserved. Created by Agilers