Szkolenie serwisowe TOKO 04.11.23

(2023-10-14)

To już 25. rok naszych szkoleń serwisowych w Polsce pod patronatem światowego lidera w tej branży – szwajcarskiej firmy TOKO®. więcej »

TRIPLE X

(2021-12-03)

Nowa generacja smarów więcej »

REWOLUCJI ciąg dalszy !

(2020-10-11)

W 2020 weszły w życie (zapowiadane już od 2009 roku) dyrektywy Komisji Europejskiej więcej »

Elephant Pro-Sport Sp.J.

ul. Tenisowa 18

53-033 Wrocław

Tel: +48 609 299 252

       +48 71 372 30 73

office@elephant.pl


2009-06-04

Liny basenowe COMPETITOR

Uprzejmie informujemy Państwa, że firma ELEPHANT PRO-SPORT jest przedstawicielem firmy MALMSTEN AB ze Szwecji, producenta lin COMPETITOR® stanowiących od blisko 30 lat światowy standard w technice basenowej.

Opatentowany w linach COMPETITOR® system przepływowych elementów lin basenowych w perfekcyjny sposób reguluje turbulencje cząsteczek wody, neutralizując energię fal powstających podczas ruchów wody. Każda profesjonalna lina COMPETITOR® składa się z szeregu polietylenowych

talerzyków o średnicy 100 lub 150 milimetrow ( Standard lub Gold ) i krążków pośrednich, które wspólnie z talerzykami nawleczone są na nierdzewną linę stalową.

Podstawą efektywności lin COMPETITOR® jest precyzyjny kształt talerzyków i krążków umożliwiający im niezależną rotację, która absorbuje ruchy wody i rozkłada energię kinetyczną fal na całą długość liny. Zapobiega to przenoszeniu się ruchów wody między torami i optymalizuje warunki wodne podczas treningu i zawodów pływackich. Wyśmienita skuteczność tłumienia fal w obrębie niecki basenowej spowodowała, że w środowisku pływackim liny COMPETITOR® zyskały przydomek "WAVE KILLER" -"ZABÓJCA FAL".

Z technicznego punktu widzenia liny COMPETITOR® nie mają konkurencji w tej branży, a począwszy od ich pierwszej prezentacji, aż do ostatnich Igrzysk w Atenach i Pekinie, stanowią one standardowe wyposażenie basenów podczas wszystkich najważniejszych imprez pływackich na świecie. Lista referencyjna tych imprez, przedstawiona na  stronie producenta pod linkiem :

http://www.malmsten.com/main/default.asp?catid=23&sid=138&subcatid=138&langid=2&id=9&menu=1

Dodatkowo COMPETITOR® jest oficjalną liną FINA, LEN oraz narodowych związków pływackich : Britisch Swimming, Swedish Swimming Federation, Norwegian Swimming Federation.

http://www.malmsten.com/main/default.asp?id=13&subid=82&langid=2

Nasze liny zostały także zakontraktowane dla wyposażenia basenu podczas wszystkich największych imprez pływackich do końca 2012 roku (m.in.Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012)

Szczytowym punktem rozwoju i "kariery" lin COMPETITOR® było przyznanie im w Barcelonie w 1992 roku symbolicznego Złotego Medalu Olimpijskiego w dziedzinie techniki - za najlepszy sportowy wyrób techniczny, który znalazł się w wyposażeniu obiektów olimpijskich.

 Jak wspomniano na początku, liny COMPETITORR są nie tylko jednostkowym produktem konstrukcyjnym, ale przede wszystkim stanowią określony system, którego zadaniem jest zapewnienie jak najlepszych warunków do nauki pływania, treningu pływackiego i przebiegu zawodów. Każda lina, oprócz talerzyków i krążków pośrednich, posiada dwa bardzo istotne elementy.

Pierwszym z nich jest amortyzator, który chroni napiętą linę przed zerwaniem w przypadku zbytniego jej obciążenia, np. przez odpoczywających przy niej pływaków. Amortyzator, dzięki specjalnej konstrukcji i wysokiej jakości surowca, przejmuje na siebie większość sił, które w innych linach spowodowałyby ich zerwanie.

Drugim ważnym elementem liny COMPETITOR® jest zamek z napinaczem, dzięki któremu możemy regulować sztywność liny i zapinać ją lub zwalniać z zaczepu. Napinanie liny jest możliwe dzięki specjalnemu - wykonanemu z nierdzewnej, szwedzkiej stali - kluczowi.

*Klucz otrzymujecie Państwo wraz z kompletem lin.

 

W systemie lin COMPETITOR® oferowany jest także własny system gniazd i haków do mocowania lin w ścianach niecki basenowej, elementy do łączenia lin ze sobą oraz wszystkie stałe elementy lin, które można w razie potrzeby uzupełnić. Firma gwarantuje stałość tych elementów, kolorystyki i ciągłość dostaw.

Ofertę lin uzupełniają wózki szpulowe ze stali nierdzewnej do ich transportu i przechowywania.

Liny COMPETITOR® z powodzeniem funkcjonują na wielu basenach w Polsce, w tym m.in.:

na basenie AKWAWIT w Lesznie, POZNANII w Poznaniu, MKS w Siedlcach, Brodnicy, Lesznie, Wałbrzychu, Kołobrzegu, Koszalinie, Legnicy, Poznaniu, Warszawie, OSiR w Rawiczu, Olsztynie, Lublinie, Szczecinie, Szkołach i MZK we Wrocławiu i Krakowie, AWF we Wrocławiu i Poznaniu, AZS we Wrocławiu, WKS we Wrocławiu, COS w Szczyrku, MOS Szczecin, oraz innych basenach kąpielowo-sportowych i rekreacyjnych.

W sumie ponad 120 obiektow !

 

Życzymy podjęcia trafnej decyzji i ... zakupu profesjonalnych olimpijskich lin COMPETITOR®. Dołączycie Państwo w ten sposób do elitarnej grupy ośrodków pływackich o światowym standardzie.

 

UWAGA:

W imieniu firmy COMPETITOR® pragniemy poinformować, a jednocześnie ostrzec, że skuteczność i popularność lin COMPETITOR® spowodowały pojawienie się nielegalnych „kopii" tych lin. Aby nabyć oryginalne liny, opatrzone zaleceniem LEN (Europejskiej Federacji Pływania) prosimy o kontakt z naszym biurem, które pomoże zweryfikować przedstawiane Państwu oferty.

 

2008 © Copyright Elephant Pro-Sport. All rights reserved. Created by Agilers