Szkolenie serwisowe TOKO 04.11.23

(2023-10-14)

To już 25. rok naszych szkoleń serwisowych w Polsce pod patronatem światowego lidera w tej branży – szwajcarskiej firmy TOKO®. więcej »

TRIPLE X

(2021-12-03)

Nowa generacja smarów więcej »

REWOLUCJI ciąg dalszy !

(2020-10-11)

W 2020 weszły w życie (zapowiadane już od 2009 roku) dyrektywy Komisji Europejskiej więcej »

Elephant Pro-Sport Sp.J.

ul. Tenisowa 18

53-033 Wrocław

Tel: +48 609 299 252

       +48 71 372 30 73

office@elephant.pl


2014-12-10

Konferencja podsumowująca projekt "Idę po zdrowie!"

W miniony weekend Hotel Ambasador w Łodzi, mieszczący się nieopodal Stawów Jana, gościł najlepszych instruktorów nordic walking z całej Polski. W wydarzeniu  wzięli udział instruktorzy NW PSNW z każdego z 16 województw. Ponadto na dwudniowej konferencji podsumowującej innowacyjny, ogólnopolski projekt pn. „Idę po zdrowie" była obecna przedstawicielka Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pani Magdalena Skrzeczyńska z Departamentu Sportu Dla Wszystkich oraz przedstawiciele Miast Partnerskich, m.in. Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu z Urzędu Miasta Kielce - Mieczysław Tomala. Organizacja projektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łódzki MOSiR reprezentował Pan kierownik Krzysztof Wesołowski oraz dwóch instruktorów nordic walking zaangażowanych w projekt - Jarosław Filipiak i Maciej Tracz.

W sobotnie popołudnie każdy z instruktorów miał swoje „5 minut", podczas których prezentował zdjęcia i zdawał krótką relację z przeprowadzonych zajęć według określonego schematu. O tym, że nordic walking niejedną ma twarz, niech świadczy fakt wykorzystania techniki w procesie resocjalizacji młodzieży z  ośrodków wychowawczych i socjoterapii (m.in. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście), do rehabilitacji i aktywizacji osób z niepełnosprawnością umysłową, z niepełnosprawnością ruchową oraz osób wykluczonych społecznie. Program podsumowała na koniec Paulina Ruta - koordynator projektu.

W niedzielę odbył się dzień otwarty dla wszystkich chętnych zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Wśród 30 osób, które zdecydowały się przyjechać była również 90-cio letnia Pani Aleksandra najstarsza uczestniczka zajęć organizowanych przez MOSiR Łódź. Każdy Uczestnik otrzymał oddychającą koszulkę oraz pakiet z gadżetami promocyjnymi dotyczącymi projektu. Dzień zaczął się od wykładów dotyczących informacji ogólnych nt. nordic walking (Paulina Ruta), doboru sprzętu (Krzysztof Człapski), aspektów zdrowotnych (Mirosław Bierkus) oraz poprawnej techniki nordic walking (Aleksander Wilanowski - autor książki „Nordic walking dla każdego"). Na koniec pierwszej części wręczono oficjalne podziękowania oraz nagrody specjalne (ręcznie grawerowane wazony ze szkła kryształowego, z Huty Szkła Julia) dla instruktorów pracujących w projekcie.

Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Aleksander Wilanowski poprowadził rozgrzewkę dla 60 osób, a następnie wszyscy uczestnicy mieli możliwość zastosowania techniki nordic walking w praktyce pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej. Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami rozciągającymi.

Podczas konferencji obecni byli przedstawiciele mediów: TVP, Radia Łódź oraz telewizji Ret Sat 1.

Pomysł  przeprowadzenia ogólnopolskiej, innowacyjnej akcji pn. „Idę po zdrowie" oraz dwóch konferencji - inaugurującej i podsumowującej (które odbyły się w Łodzi - strategicznym mieście partnerskim) zawdzięczamy Pani Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - Paulinie Rucie. To dzięki jej zaangażowaniu przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, kilka tysięcy osób zapoznało się z poprawną techniką poruszania się z kijkami.

 

 

Autor: Instruktor NW PSNW - Maciej Tracz

 

Galeria zdjęć na naszym publicznym profilu na Facebook'u TUTAJ

2008 © Copyright Elephant Pro-Sport. All rights reserved. Created by Agilers